Borgwarner

Borgwarner to producent samochodowych części napędowych.

Rok założenia: 1928
Kraj pochodzenia/siedziba: Stany Zjednoczone
Oddział w Polsce: 3800 Automation Ave, Auburn Hill
                                            48326, Michigan
Adres e-mail:

Szczegóły

Firma produkuje m.in. paski napędowe, i wszelki osprzęt silnika, jednak podstawę oferty niewątpliwie stanowią turbosprężarki. Przedsiębiorstwo działa globalnie, zarówno pod względem produkcji jak i dystrybucji. Obecnie części samochodowe Borgwarner powstają w zakładach na całym świecie, w tym w jednym zlokalizowanym w Polsce. Autoczęści tej globalnej marki są dostępne w sklepach motoryzacyjnych na wszystkich kontynentach.

Borgwarner to firma, której historia sięga XIX wieku. Niemniej za datę powstania korporacji uznaje się rok 1928, kiedy to doszło do połączenia kilku do tej pory niezależnych producentów. Dzisiaj zatem Borgwarner jest już firmą z niemal 100-letnim doświadczeniem. Przez wszystkie te lata przedsiębiorstwo zbierało doświadczenie, wyciągało wnioski z błędów oraz podążało za rozwojem technologicznym w branży motoryzacyjnej. Dzięki temu obecnie producent uznawany jest za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w branży.

Firma Borgwarner to producent zarówno części na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych do samochodów spalinowych, elektrycznych oraz hybrydowych. Producent znany jest ze swojej troski o środowisko. Dlatego też części samochodowe Borgwarner wyróżniają się przede wszystkim oszczędnością energii. Korzystając z osprzętu tej marki, kierowca redukuje poziom spalania do minimum, co powoduje korzyść dla środowiska, jak i oszczędność środków finansowych.

Asortyment

● turbosprężarki
● paski klinowe
● paski rozrządu
● części układu wtryskowe
● osprzęt silnika

i wiele innych, dostępnych na stronie https://www.iparts.pl/producenci/borgwarner,327.html

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

 1. Marceli pisze:

  Markę BorgWarner zna chyba każdy, nawet totalnie nie interesujący się motoryzacją. W końcu to nie tylko ceniony producent, ale przede wszystkim firma o światowym zasięgu, która zapewnia olbrzymią ilość miejsc pracy. Trzymam kciuki, za dalszą innowacyjna działalność tej firmy!

 2. Mechanik pisze:

  Dobrej jakości, niemalże niezawodne części samochodowe do prawie każdego modelu auta. Polecam

 3. Jerzy pisze:

  W mojej Hondzie CRV wymieniłem kompletne sprzęgło z AISIN
  przejechałem 5500km. chodzi jak marzenie mięciutko bez szarpnięć .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *