Brembo

Hamulce Brembo

Rok założenia: 1961
Kraj pochodzenia/siedziba: Włochy
Oddział w Polsce: ul. Roździeńskiego 13
                                            41-308, Dąbrowa Górnicza
Adres e-mail: brembo@brembo.pl

Szczegóły

Brembo to firma istniejąca na rynku ponad 50 lat. Jej założycielami byli Emilio Bombassei i Italo Breda oraz Alberto Bombassei, dzisiejszy prezes grupy Brembo. Początkowo firma produkowała tarcze hamulcowe, jednak z czasem poszerzyła swój asortyment. Brembo może pochwalić się dostarczaniem produktów do bolidów F1 Ferrari w latach siedemdziesiątych XX wieku. Przez pół wieku istnienia Bremo jest jedną z najbardziej prestiżowych marek świata, zawdzięcza to ciągłym inwestycjom w badania nad materiałami i procesem produkcji oraz innowacjami które regularnie wprowadza. Jak każda większa firma ma swoje oddziały na całym świecie, a ilość oddziałów stale się powiększa.

Wraz z nadejściem XXI doszło do przejęcia brazylijskiej firmy Alfa Real Minas wytwarzającej tarcze hamulcowe i koła zamachowe oraz brytyjskiej firmy AP Racing Limited specjalizującej się w produkcji układów hamulcowych i sprzęgieł dla wyczynowych samochodów i motocykli. Brembo nabyło 70% udziałów w Marchesini, przedsiębiorstwu specjalizującemu się w produkcji magnezowych felg motocyklowych. Niedługo później Brembo weszło na rynek chiński i amerykański tworząc tam swoje spółki, a także przejmując spółki już istniejące.

Dopiero w 2010 roku szefostwo Brembo zadecydowało o stworzeniu oferty części zamiennych. Obecnie włoska firma zajmuje się produkcją tarcz i bębnów, zestawów klocków i szczęk hamulcowych oraz elementów hydraulicznych hamulców i sprzęgieł. Włosi ściśle współpracują między innymi z takimi markami jak Land Rover, BMW, Audi, Aston Martin,  Bentley, Bugatti, Daimler, Ferrari, General Motors, Lamborghini czy Porsche.

Asortyment

 • tarcze hamulcowe,
 • bębny hamulcowe,
 • klocki hamulcowe,
 • elementy hydrauliczne,
 • zaciski hamulcowe

Lokalizacja

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0
Brembo, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

 1. Andrzej pisze:

  Sam korzystam z klocków Brembo i jestem zadowolony. O wiele lepsze niż jakieś noname, z którymi miałem do czynienia do tej pory. Lepiej wydać więcej, ale mieć komfort jazdy.
  Polecam każdemu.

 2. greg pisze:

  Faktycznie Brembo ma niezłe części, montuje je w autach moich klientow i nie narzekam. pzdr

 3. lolo pisze:

  jak klocki hamulcowe to tylko brembo. polecam. wytrzymuja duzo dluzej!

 4. italiano pisze:

  posiadam tarcze tej firmy i muszę powiedzieć że lepszych jeszcze mój wóz nie miał 😉 polecam

 5. zielony pisze:

  Mam u siebie tarcze hamulcowe Brembo i na prawdę polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.