Champion

Champion to producent części samochodowych dysponujący kilkoma liniami produkcyjnymi.

Rok założenia: 1907
Kraj pochodzenia/siedziba: Belgia
Oddział w Polsce: Prins Boudewijnlaan 5
                                            2550, Kontich
Adres e-mail:

Szczegóły

Najpopularniejsze auto części Champion to zdecydowanie elementy układu zapłonowego. Przedsiębiorstwo produkuje wysokiej jakości przewody i cewki zapłonowe, czy też świece żarowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak świece zapłonowe Champion, które są uznawane przez fachowców za jedne z najlepszych na świecie. Jednak to nie wszystko, co producent ma do zaoferowania. W asortymencie znajdują się również m.in. części układu hamulcowego, filtry samochodowe oraz rozmaite podzespoły zaliczane do układu elektrycznego.

Dzisiaj Champion to renomowana marka, która swoją sławę zawdzięcza długiemu doświadczeniu oraz przynależności do grupy Federal-Mogul. Przedsiębiorstwo Federal-Mogul to prawdziwy gigant w branży motoryzacyjnej, który posiada fabryki i oddziały na całym świecie. Jest to firma z niezwykle bogatą historią sięgającą XIX wieku. Przedsiębiorstwo to od dziesięcioleci ma ogromny wpływ na rozwój motoryzacji.

Części samochodowe Champion mają równie duży zasięg jak pozostałe części produkowane przez Federal-Mogul lub firmy zależne od tego przedsiębiorstwa. Ich dystrybucja odbywa się na szeroką skalę na rynku części zamiennych, na przykład za pośrednictwem takich stron jak https://www.iparts.pl/producenci/champion,43.html, jednak auto części tej marki, zwłaszcza świece zapłonowe Champion, wykorzystywane są również do pierwszego montażu w fabrykach producentów samochodów. Ponadto, elementy układu zapłonowego Champion są również wysoko cenione w sportach motorowych, często stanowiąc wyposażenie pojazdów wyścigowych.

Asortyment

● świece zapłonowe
● cewki zapłonowe
● filtry oleju
● filtry powietrza
● klocki hamulcowe
● tarcze hamulcowe
● żarówki reflektorów
● lampy kierunkowskazów

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

  1. Kacper pisze:

    Co tu dużo mówić, Champion to po prostu mistrz 😀 Dobra jakość, łatwa dostępność i szeroki wybór części do różnych marek – to niewątpliwe zalety tego producenta

  2. Aleksander pisze:

    Części “mistrza” w samochodach wyścigowych to niemalże gwarancja sukcesu 😀 Motoryzacja to moje wielkie hobby i nierzadko widzę produkty z ich asortymentu w przeróżnych programach TV, gdzie zajmują się montażem i naprawą przeróżnych aut.

  3. Dominik pisze:

    Jak przystało na członka Federal-Mogul, Champion wprowadza na rynek naprawdę wysokiej jakości, solidne części pasujące do wielu modeli aut. Zarówno tych nietypowych, wyścigowych, jak i klasycznie spotykanych na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *