KYB

Rok założenia: 1919
Kraj pochodzenia/siedziba: Japonia
Oddział w Polsce: ul. Tama Pomorzańska 1
                                            70-030 Szczecin,

Szczegóły

Firma KYB, czyli Kayaba zaistniała w pierwszej połowie XX wieku. Na początku działalności ich oferta była skierowana dla japońskiej armii. Produkowano elementy służące do wyposażenia wojska, głownie katapulty. Ich asortyment obejmował też amortyzatory hydrauliczne.

Kayaba w trakcie II wojny światowej otworzyła fabrykę w Gifu, w Japonii. Obecnie jest to największa fabryka amortyzatorów na całym świecie. W kolejnych latach otworzono fabryki najpierw w Europie: Hiszpania i Niemcy. Dziś KYB ma 14 zakładów produkcyjnych na świecie i produkuje 75 milionów amortyzatorów rocznie.

Ich głównymi produktami są amortyzatory wykorzystywane w seryjnych produkcjach samochodów. Oprócz tego Kayaba zajmuje się produkcją elementów zawieszenia. Przedsiębiorstwo słynie z wysokiej jakości. Amortyzatory produkowane w fabrykach są przeznaczone na rynek zamienny, jednak nie różnią się wiele od tych, które występują przy pierwszym montażu. Stosowana jest ta sama, nowoczesna technologia.

KYB zajmuje pierwsze miejsce w rankingu firm zajmujących się produkcją amortyzatorów samochodowych.

 

Asortyment

 • amortyzatory olejowe
 • amortyzatory gazowe
 • amortyzatory wysokociśnieniowe
 • sprężyny zawieszenia
 • zestawy montażowe zawieszenia
 • osłony
 • zestawy serwisowe do amortyzatorów

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

 1. rafał pisze:

  Jestem entuzjastą japońskich części, dlatego w moim aucie zarówno amortyzator jak i osłony mam KYB. Mają korzystną cenę. Z perspektywy użytkownika i kierowcy- OK. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

 2. lysy pisze:

  Nie dawno zamontowano mi nowy amortyzator KYB. Jeżdżę starą Toyotą Yaris. Odkąd mam w niej japoński amortyzator działa dużo sprawniej. Nie wiem czy to zasługa tego, iż japońskie auto dostało japoński amortyzator, ale polecam!

 3. perquis pisze:

  powiem krótko – amortyzatory KYB wg mnie są najlepsze na rynku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.