Nissens

Rok założenia: 1921
Kraj pochodzenia/siedziba: Dania
Oddział w Polsce: ul. Syrenia 4
                                            61-017, Poznań
Adres e-mail: info@nissens.com.pl

Szczegóły

Nissens to duńska firma branży motoryzacyjnej specjalizująca się w produkowaniu elementów chłodzenia samochodów. Powstała w pierwszej połowie XX wieku.

Założyciel, Julius Nissen stworzył przedsiębiorstwo i był przekonany, że będzie to biznes rodzinny. Tak jest do dzisiaj – obecnie firmą zarządzają jego synowie. Działalność duńskiej spółki poszerzyła się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Otworzono wtedy fabryki na terenach Finlandii i Szwecji.

Dzisiaj Nissen działa w 18 krajach na świecie. Marka ta jest znacząca również na rynku części zamiennych. Produkcja części samochodowych odbywa się czterech głównych fabrykach firmy w Danii i Słowacji. Towary marki Nissens są wykorzystywane nie tylko w pojazdach osobowych, ale też ciężarowych i dostawczych. Do grona stałych klientów tego duńskiego giganta należy Aston Martin, Toyota i Scania. Elementy układu chłodzenia tej firmy uchodzą za jedne z najlepszych na świecie.

Części samochodowe Nissena słyną z solidności i wysokiej jakości. Firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej, jednak dzięki znakomicie rozwiniętej dystrybucji ich produkty można dostać na terenie całej Polski poprzez sieć hurtowni części zamiennych.

Asortyment

 • chłodnice wody
 • chłodnice oleju
 • chłodnice nagrzewnicy
 • wentylatory
 • elementy klimatyzacji
 • parowniki
 • osuszacze
 • nagrzewnice

Lokalizacja

VN:D [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0
Nissens, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

 1. waldemar59 pisze:

  Mam starego, dostawczego forda, w którym szwankowała mi chłodnica…Auto strasznie się nagrzewało. Mój mechanik zaczął szukać mi porządnej chłodnicy i zamontował część właśnie marki Nissens. Sprawdziła się w prawie dwudziestoletnim aucie, a to rzadkość. Szczerze polecam.

 2. avatar pisze:

  nie narzekam, calkiem ok. nie psuja sie choc cena nie najnizsza.

 3. martens pisze:

  fakt że części nissens do najtanszych nie należą ale myśle że warto wydać więcej bo jakość bdobra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.