Polaroid – drukarka samochodowa i rejestratory samochodowe

Wieści o niegdyś potentacie rynku fotograficznego od dłuższego czasu ucichły. Na corocznych targach CES firma zaprezentowała swoją zaskakującą ideę na przyszłość. Czy Polaroid powróci i to z przytupem? 

Na targach CES nie zobaczyliśmy nowych aparatów marki Polaroid. Mimo to marka wypadła całkiem nieźle. Zamiast oferty skierowanej do fanów fotografii pokazano mobilną drukarkę oraz zapowiedziano produkcję videorejestratorów samochodowych. Po wnikliwych analizach amerykański producent dostrzegł potrzebę konstruowania takiego sprzętu.

Nie omówiono szczegółowo rejestratorów, choć pokazano kilka prototypów. Nowe modele mają rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD. Obecność czujnika przeciążeń pozwoli zapisać film w razie zderzenia, a moduł GPS zarejestruje położenie, prędkość, a nawet przebieg trasy. Co ciekawe najbogatsze modele mają posiadać szereg systemów bezpieczeństwa – między innymi system rozpoznawania pasa ruchu i czujnik wykrywający możliwość wystąpienia kolizji czołowej.

Miłośnicy fotografii skupią się na nowym akcesorium, jakim jest drukarka Polaroid Zip. To kieszonkowe wręcz urządzenie pozwala na wydruk zdjęć prosto ze smartfonów czy tabletów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *