Polscy producenci części samochodowych – największe firmy na polskim rynku oraz rodzaje wytwarzanych produktów

Polski rynek części samochodowych stale się rozwija. Choć w Polsce od lat nie został wyprodukowany żaden samochód, to producenci części motoryzacyjnych podpisują kolejne dochodowe kontrakty. Którzy polscy producenci części samochodowych działają na rodzimym rynku? Dowiedz się, jakie produkty są przez nich wytwarzane.

Lumag

Firma Lumag to przedsiębiorstwo z ponad trzydziestoletnią historią. W 1988 roku firma została założona przez Marcina Żaka, a jego początkowa praca koncentrowała się na produkcji okładzin ciernych. Rozwój firmy oraz wdrażanie nowych technologii pozwoliło rozpocząć nowy etap. Firma rozpoczęła produkcję klocków hamulcowych, które dzisiejszego dnia dystrybuowane są na terenie całej Unii Europejskiej. Olbrzymi postęp technologiczny, dokonany przez firmę Lumag na przestrzeni wielu lat, pozwolił na wdrożenie nowych technologii, unowocześnienie produkcji oraz stałe podnoszenie jakości wykonania oraz bezpieczeństwa. Polscy producenci części samochodowych, jak firma Lumag, dbają o klasę wytwarzanych produktów, sprawiając, że produkowane klocki samochodowe spełniają najwyższe europejskie i światowe standardy.

Asmet

Przedsiębiorstwo produkcyjne Asmet to obecnie jedna z większych polskich firm, dostarczających na rynek elementy złączne takie jak śruby, złączki czy kotwy. Firma zajmuje się również działalnością produkcyjną w zakresie wytwarzania galwanicznych powłok cynkowych. Powłoki te stanowią istotny element nadwozia samochodu, chroniąc konstrukcję auta przed korozją. Dużą zaletą przedsiębiorstwa jest posiadanie własnego zaplecza produkcyjnego, które umożliwia wytwarzanie części według szczegółowych zaleceń klienta. Dbałość o jakość wykonania oraz wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że firma stale zyskuje nowych klientów zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Tomex A.J.C.

Sprawny system hamulcowy to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dotyczy to nie tylko kierowcy i pasażerów pojazdu, ale i pozostałych uczestników ruchu. Firma Tomex A.J.C. to polski lider wśród producentów elementów hamulcowych. Producent dba o każdy etap produkcji – począwszy od zakupu materiałów, niezbędnych do produkcji wytwarzanych produktów, po proces ich wytwarzania, a następnie pakowania. Akcesoria hamulcowe, wytwarzane przez firmę Tomex, posiadają niezbędne certyfikaty oraz homologacje, co jest gwarancją najwyższej jakości wykonania i bezpieczeństwa późniejszej jazdy.

Polscy producenci części samochodowych inwestują pokaźne środki w rozwój przedsiębiorstwa, wdrażanie nowych technologii czy stałe podnoszenie bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby zagwarantować najwyższą jakość produktów i móc zaistnieć na wymagającym rynku motoryzacyjnym.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *