Premiera Volvo: V60 Cross Country

Samochód szwedzkiej produkcji po raz pierwszy zostanie pokazany na największych amerykańskich targach motoryzacyjnych – Los Angeles Auto Show.

Na chwilę obecną, nowe Volvo oferowane będzie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Model przeszedł szereg zmian i po liftingu prezentuje się praktycznie jak nowe auto. Czym różni się od poprzednika?

Zwiększona pojemność i moc

V60 zostało podniesione o 65 mm, wyposażone w osłony podwozia, a także osadzone na ekskluzywnych felgach. Na pokładzie odnowionego Volvo nie zabrakło również napędu na wszystkie koła. Pod maską znajdziemy 5-cylindrowy silnik benzynowy T5 o mocy 250 KM, który współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Dostępne opcje to również czterocylindrowe silniki benzynowe oraz diesel z typowym dla SUV-ów układem napędowym FWD.

Udoskonalone wnętrze

Szwedzi zadbali o najdrobniejsze szczegóły: siedząc w V60 Cross Country z łatwością można zauważyć, że auto zostało wykończone z największą starannością. Nowością jest nietypowy wariant tapicerki: na życzenie klienta zostanie przygotowana w dwóch kolorach. Materiały wewnątrz są oczywiście wysokiej jakości, co tylko potwierdza solidność marki. W Europie samochód będzie dostępny najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

, tagi:, ,

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

  1. Adam pisze:

    Jeżdżę starą V60 i jestem bardzo zadowolony – to takie typowe rodzinne autko, ale nowa jest dużo ładniejsza zewnątrz. Trzeba będzie parę lat poczekać to może wymienię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.