Uszlachetniacz powietrza

uszlachetniacz powietrza

To, że jakość powietrza w kabinie samochodu ma istotny wpływ na komfort jazdy wie niemal każdy kierowca. Mało tego, zmęczenie kierowcy, spowodowane nieświeżym powietrzem, realnie przekłada się na bezpieczeństwo podczas podróżowania. 

Nieświeże powietrze, z reguły zawiera duże ilości kurzu, drobnoustrojów chorobotwórczych oraz zarazków. Nierzadko, w składzie powietrza wewnątrz samochodu znajdują się zarodki grzybów i pleśń, które wydobywają się z kanałów wentylacyjnych oraz zawilgoconych dywaników. Powietrze, prócz wspomnianych zarazków, może być także nośnikiem brzydkiego zapachu, który gromadząc się w samochodzie powoduje wyraźny dyskomfort.

Co robić?

Problem może być na tyle uciążliwy, że wyraźnie wpłynie na zmniejszenie zadowolenia z korzystania z samochodu i zagrozi naszemu zdrowiu. Dlatego warto temu przeciwdziałać. Jednym z rozwiązań jest uszlachetniacz powietrza. To niewielkie urządzenie elektryczne, które wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej. Uszlachetniacz jest w stanie pochłonąć niemal wszystkie, niezbyt przyjemne zapachy w samochodzie. Dodatkowo, uszlachetniacz powietrza produkuje ozon.

Zbawienne działanie ozonu

Najbardziej skuteczna metoda pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu, to ozonowanie. Ozon ma zdolność niszczenia wszelkich bakterii, zarodników grzybów i pleśni. Ponadto doprowadza do szybkiego utleniania się wszystkich zanieczyszczeń. Zabieg ozonowania powinien skutecznie oczyścić wnętrze każdego samochodu.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *