Zmień opony na zimowe

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przypomina, że nadchodzi czas, kiedy trzeba będzie wymienić opony na zimowe. Dlaczego? 

Niestety, nie da się w samochodzie poprawić funkcjonalności układu ABS ani ESP, pasów czy poduszek powietrznych, ale montaż  dobrych opon to najprostszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze w okresie zimowym. Warto uświadomić sobie fakt, że opono to w zasadzie jedyny element styku samochodu z nawierzchnią.

Co prawda w Polsce nie ma obowiązku sezonowej wymiany opon, jednak w warunkach polskiej  zimy i wczesnej wiosny jazda na oponach zimowych w znaczny sposób przyczynia się do naszego bezpieczeństwa. Gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza, mieszanka, z której zbudowane są opony letnie, twardnieje. To powoduje zmniejszenie przyczepności i wydłużenie drogi hamowania. Zerknijcie na termometry. Może czas założyć zimówki?

 

Dodaj komentarz

Dodane komentarze

  1. nester pisze:

    Zimówki to definitywnie podstawa jeśli chodzi o zimę. ‘Sorry, ale taki mamy klimat’ nasuwa mi się tylko na usta ;). Żyjemy w kraju w którym musimy posiadać zarówno letnie jak i zimowe opony. Nie wyobrażam sobie bezpieczeństwa na błocie, czy śniegu (o lodzie już nie mówię) w oponach letnich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *